Ilmatsalu-Kärevere linnutee matkarada
baltisuvi.ee

Ilmatsalu-Kärevere linnutee matkarada

Kopeeri jagamislink

Ilmatsalu-Kärevere trail

4.5 (109 hinnangut)
Ilmatsalu, 61401 Tartu maakond, Eesti

Park

24h
Linnutee matkarada (3,5 km)
Tartumaa, Tartu-Jõgeva puhkeala
Suurveega võib rada olla kohati läbimatu. Vajadusel täpsem teave 5811 8500.
3,5 km pikkune matkarada ühendab Tartumaa ühed põnevamad linnupaigad ühtseks ketiks, mille lülideks on Ilmatsalu kalatiigid, Kärevere ja Alam-Pedja looduskaitseala. Linnutee pakub külastajatele elamusi aastaringselt. Tartumaal kuuluvad just Ilmatsalu kalatiigid koos lähiümbrusega linnuhuviliste seas enimkülastatud linnupaikade hulka. Tiikidel ja lähikonnas on kohatud üle 200 linnuliigi. Kärevere looduskaitsealal võib kohata ka
 [...]Linnutee matkarada (3,5 km)
Tartumaa, Tartu-Jõgeva puhkeala
Suurveega võib rada olla kohati läbimatu. Vajadusel täpsem teave 5811 8500.
3,5 km pikkune matkarada ühendab Tartumaa ühed põnevamad linnupaigad ühtseks ketiks, mille lülideks on Ilmatsalu kalatiigid, Kärevere ja Alam-Pedja looduskaitseala. Linnutee pakub külastajatele elamusi aastaringselt. Tartumaal kuuluvad just Ilmatsalu kalatiigid koos lähiümbrusega linnuhuviliste seas enimkülastatud linnupaikade hulka. Tiikidel ja lähikonnas on kohatud üle 200 linnuliigi. Kärevere looduskaitsealal võib kohata ka mitmeid ohustatud linnuliike.
Telefon +372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüp Matkarada
Parkimisvõimalused Parkla mahutab 20 autot.
Varustus Rada algab Ilmastalu paisjärve-äärsest parklast, on tähistatud viitadega ning kulgeb mööda Ilmatsalu jõe kallast, metsasihte ja teid kuni Kotka lõkkekohani, kus on transpordivahendi parkimise võimalus. Raja algusest ca 1 km kaugusel on 6 m kõrgune linnuvaatlustorn (torn ei ole rajatud ega majandatav RMK poolt), 1,4 km Laululuige lõkkekoht, 1,7 km Sookure puhkekoht. Rabahane lõkkekohta (2,4 km) viib üle jõe 25 m pikkune kaarsild, 3,4 km Kotka lõkkekoht. Rajal „Rohelise klassi“ stendid/infotahvlid.
Telkimisvõimalus Telkimisvõimalus rajast veidi kõrvale jäävas Lagle lõkkekohas , Rabahane ja Kotka lõkkekohas (2 viimast paiknevad Kärevere looduskaitsealal).
Lõkkekoht on
Matkavõimalus Mööda matkarada kulgeb ka Ilmatsalu rattarada .
Vaatamisväärsused Veelindude ränne ja pesitsus, kevadine suurvesi, mitmekesine jõe-, luha- ja metsaelustik.
Lisainfo
Raja algusosa kuni vaatetornini paikneb eramaal – palun jälgida vastavaid käitumisjuhiseid.
Suurveega võib rada olla kohati läbimatu.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted , kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses .
Piirangud Ilmatsalu jõest põhja poole jääv matkaraja osa asub Kärevere looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin . Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 680 7438, info@keskkonnaamet.ee ).
loodusegakoos.ee