Tapa Muuseum
baltisuvi.ee

Tapa Muuseum

Kopeeri jagamislink
4.6 (34 hinnangut)
1. Mai puiestee 34, Tapa, 45106 Lääne-Viru maakond, Eesti

Muuseum, Vaatamisväärsus

Esmaspäev, Kolmapäev, Reede, Pühapäev: suletud
Teisipäev, Neljapäev: 12:00 – 6:00 pm
Laupäev: 12:00 – 4:00 pm
Tapa muuseum avati linna munitsipaalasutusena külastajatele pidulikult 10. juunil 1994. aastal. Muuseumi hooneks ostis linn perekond Negusele kuulunud amortiseerunud elumaja, mis on ehitatud 1934. aastal.
Muuseum kogub, talletab ja eksponeerib esemeid, fotosid ja dokumente, mis on seotud Tapa valla aja- ja kultuurilooga. Püsiekspositsioon annab ülevaate Tapast kui raudtee- ja sõjaväelinnast, vorstilinnast, siin asunud Tapa külaolustikust, tööstusest, koolidest, kirikutest, tuletõrjest, Soomusrongirügemendist, linna valitsemisest läbi aegade ja Tapa endisest ja ühtlasi ka viimasest
 [...]Tapa muuseum avati linna munitsipaalasutusena külastajatele pidulikult 10. juunil 1994. aastal. Muuseumi hooneks ostis linn perekond Negusele kuulunud amortiseerunud elumaja, mis on ehitatud 1934. aastal.
Muuseum kogub, talletab ja eksponeerib esemeid, fotosid ja dokumente, mis on seotud Tapa valla aja- ja kultuurilooga. Püsiekspositsioon annab ülevaate Tapast kui raudtee- ja sõjaväelinnast, vorstilinnast, siin asunud Tapa külaolustikust, tööstusest, koolidest, kirikutest, tuletõrjest, Soomusrongirügemendist, linna valitsemisest läbi aegade ja Tapa endisest ja ühtlasi ka viimasest mõisnikeperest von Fockidest.
Tapa muuseumis on võimalik sirvida temaatilisi albumeid, lugeda H. Allandi poolt välja antud Tapa linna tutvustavaid raamatuid, huvilised võivad sirvida Boris Krõlovi koostatud materjale Tapa Kaitseliidust, küsida võib "Memento" Liidu väljaannete digitaliseeritud materjale, võimalik on skaneerida ja printida fotosid ja dokumente.
Tapa muuseumi külastus on kõigile TASUTA!
Tapa Muuseum teeb koostööd ka monumentide netikataloogiga aadressil:
www.monument.ee
Alates 01.01.2020 kuulub Tapa Muuseum Tapa Valla Kultuurikeskuse koosseisu koos Porkuni Paemuuseumi, Tapa Kultuurikoja, Tamsalu Kultuurimaja ja Lehtse Kultuurimajaga.
www.tapamuuseum.ee