Kaibaldi liivik
baltisuvi.ee

Kaibaldi liivik

Kopeeri jagamislink
4.8 (87 hinnangut)
Kanapeeksi, 92214 Hiiu maakond, Eesti

Park

avatud 24 tundi
Kaibaldi nõmmele niisama lihtsalt ligi ei saa. Esmalt tuleb maha pöörata Kärdla-Kõrgessaare maanteelt, logistada tükk maad mööda metsateid ning takkatipuks võtta ette jalgsirännak läbi tolmuselt palava männimetsa. Kuni viimaks hakkab puude vahelt paistma lagedam ala.
Kaibaldi nõmme ümbritseb nõiduslik aura.
Männikust välja astudes ning esimesi samme peeneteralisel liival astudes tajud, otsekui oleks aeg seal seisma jäänud.
Ei puhu tuuleiiligi ning päikesepeegeldus liivalt kütab keha kuumaks. Palavusest virvendav õhk, sammude kriuksatused liival, müstilised
 [...]Kaibaldi nõmmele niisama lihtsalt ligi ei saa. Esmalt tuleb maha pöörata Kärdla-Kõrgessaare maanteelt, logistada tükk maad mööda metsateid ning takkatipuks võtta ette jalgsirännak läbi tolmuselt palava männimetsa. Kuni viimaks hakkab puude vahelt paistma lagedam ala.
Kaibaldi nõmme ümbritseb nõiduslik aura.
Männikust välja astudes ning esimesi samme peeneteralisel liival astudes tajud, otsekui oleks aeg seal seisma jäänud.
Ei puhu tuuleiiligi ning päikesepeegeldus liivalt kütab keha kuumaks. Palavusest virvendav õhk, sammude kriuksatused liival, müstilised vaated - kõik meenutab pigem muinasjutufilmi kui päriselu.
Võib-olla peitub Kaibaldi nõiduslikkuse saladus asjaolus, et just sealkandis põletati teadaolevalt viimane Hiiumaa nõid. Ning nõia maagiline jõud laotub nüüd kõigile Kaibaldi sattujatele.
Nõmm ehk liivik tekkis Kaibaldi tegelikult küll mõnevõrra hiljem.
Sõdade ajal põles piirkonnas korduvalt mets maha, nõukogude ajal kasutati seda ala tankodroomina (mis omakorda põhjustas uusi põlenguid) - ja nii moodustuski kesk männimetsasid hiiglaslik liivaväli, mis kõrgemalt vaadates poolkuud meenutab. Või teatud nurga alt ka kassi kujutisena tundub - kassid aga olid ju teadaolevalt nõidade sagedased seltsilised.
Et Kaibaldist edasi pikalt vaid sood ja rabad laiuvad, siis on sealne loodus puutumatu ning võimalus metsloomi kohata väga suur. Mingil kummalisel kombel tunduvad metsloomad aga liivikut ennast vältivat - kõndisime palju kõndisime mööda liiva, aga loomade tegutsemisjälgi küll silma ei hakanud.
www.ohtuleht.ee