Koidula Muuseum
baltisuvi.ee

Koidula Muuseum

Kopeeri jagamislink
4.6 (96 hinnangut)
J. V. Jannseni 37, Pärnu, 80031 Pärnu maakond, Eesti

Muuseum

Kirjandusteadlase Karl Mihkla poole aasta pikkuse pingsa töö tulemuseks oli väljapanek, mis tutvustas ärkamisaja suurt luuletajat selle miljöö taustal, milles ta elas, töötas ja võitles'. Alustati ka iluaia rajamist. Muuseum, esialgu vaid Jannsenite kodu kahes toas, laienes 1951. aastal veel kahe ruumi võrra, ja avas 1959. aastal uue ekspositsiooni. Juba 1966. aastal asendati see veel uuemaga.
1974. aastal sai muuseum oma valdusse kogu kunagise koolihoone. See tähendas täiesti uusi võimalusi, millest üks olulisemaid oli Jannseni koolitoa sisustamine. Neil aastatel koostatud
 [...]Kirjandusteadlase Karl Mihkla poole aasta pikkuse pingsa töö tulemuseks oli väljapanek, mis tutvustas ärkamisaja suurt luuletajat selle miljöö taustal, milles ta elas, töötas ja võitles'. Alustati ka iluaia rajamist. Muuseum, esialgu vaid Jannsenite kodu kahes toas, laienes 1951. aastal veel kahe ruumi võrra, ja avas 1959. aastal uue ekspositsiooni. Juba 1966. aastal asendati see veel uuemaga.
1974. aastal sai muuseum oma valdusse kogu kunagise koolihoone. See tähendas täiesti uusi võimalusi, millest üks olulisemaid oli Jannseni koolitoa sisustamine. Neil aastatel koostatud püsinäitus elas üle ruumide mitmed suured ja väikesed remondid ning pidas kasinate täienduste ja parandustega vastu peaaegu 22 aastat. Seda aega vääristas 'Vaimude tund Jannseni tänavas' - 300 elamuslikku etendust Jannseni klassitoas, mis tõid Koidulaga tema Pärnu-kodus kohtuma tuhandeid inimesi.
www.parnumuuseum.ee