Karilatsi Vabaõhumuuseum
baltisuvi.ee

Karilatsi Vabaõhumuuseum

Kopeeri jagamislink
4.8 (171 hinnangut)
Karilatsi küla, Karilatsi, 63505 Põlva maakond, Eesti

Muuseum, Vaatamisväärsus

9:00 am – 6:00 pm
Karilatsi Vabaõhumuuseum
Filmisid Indrek Illus ja Maanus Hass. Video montaaž Maanus Hass.
Toetas Eesti Kultuurkaptali Põlva ja Võru ekspertgrupp
Karilatsi Vabaõhumuusem (kuni 1. juulini 2019. Põlva Talurahvamuuseum) on Lõuna-Eesti suurim vabaõhumuuseum, mis asub Vana-Võromaal ajaloolise postitee ääres Karilatsi külas ja on lihtsalt leitav tuuliku järgi, mis on ainuke omataoline selle tee ääres. 5 hektari suurusel maa-alal saab tutvuda 100 aasta taguse Karilatsi vallakeskuse hoonete ning olustikuga. Muuseumi südameks on külakool, kus olev püsiekspositsioon tutvustab
 [...]Karilatsi Vabaõhumuuseum
Filmisid Indrek Illus ja Maanus Hass. Video montaaž Maanus Hass.
Toetas Eesti Kultuurkaptali Põlva ja Võru ekspertgrupp
Karilatsi Vabaõhumuusem (kuni 1. juulini 2019. Põlva Talurahvamuuseum) on Lõuna-Eesti suurim vabaõhumuuseum, mis asub Vana-Võromaal ajaloolise postitee ääres Karilatsi külas ja on lihtsalt leitav tuuliku järgi, mis on ainuke omataoline selle tee ääres. 5 hektari suurusel maa-alal saab tutvuda 100 aasta taguse Karilatsi vallakeskuse hoonete ning olustikuga. Muuseumi südameks on külakool, kus olev püsiekspositsioon tutvustab piirkonna koolihariduse lugu. Muuseumis näeb vanu põllutöömasinaid, sh auru- ja rehepeksumasinaid.
Muuseumi lugu
KALJU KERMAS (1929-1989) kandis muuseumi rajamise mõtet oma hinges juba aastaid, otsi
des sellele sobivat paika. Sellise koha, Karilatsi koolimaja, pakkus välja elu ise – kool suleti 1972. aasta kevadel – ja korras hooned koos maa-alaga olidki olemas.
Muuseumi rajamise esimene päev oli lörtsisajune esmaspäev 4. oktoober 1971. Sama aasta sügisel algas muuseumi maa-ala kujundamine ja pargi rajamine.
Loe edasi >>
karilatsimuuseum.ee